Darmowe szablony WordPress na dobry początek maja

Pora na kolejne zestawienie szablonów, które doskonale nadają się do tworzenia stron internetowych opartych o WordPress. Jak można zauważyć, skupiamy się na darmowych szablonach. Jednak to, że są darmowe nie jest jedynym warunkiem, aby pojawiły się w naszym spisie. Muszą one być estetyczne, przyjazne użytkownikowi, muszą też być przystosowane do obsługi wielu urządzeń. Poniżej kilka wybranych szablonów. Pod lupę wzięliśmy szablony, które powstały niedawno, lub zostały ostatnio zaktualizowane.

Allegiant

Szablon Allegiant
Szablon Allegiant
Bardzo ładny motyw ogólnego przeznaczenia. Jego cechą charakterystyczną jest możliwość użycia dużego slidera w nagłówku. Szablon ten zintegrowano też z najpopularniejszymi pluginami takimi jak: WooCommerce, Yoast SEO, WPML, oraz Contact Form 7. Jest on wykonany profesjonalnie i wspomnienie o tym, że jest responsywny to tylko formalność. Pewnie nikogo nie zdziwi fakt, że szablon ten dostępny jest w dwóch wersjach. Wersji darmowej i wersji płatnej. Ale już wersja darmowa pozwala na zbudowanie bardzo przyjemniej i szybko działającej strony.

Link do motywu Allegiant
LIVE DEMO

ColorMag

Szablon ColorMag
Szablon ColorMag
ColorMag to chyba jeden z bardziej znanych szablonów. Ale nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu. Używany jest on na wielu stronach. Ma ogromne możliwości dostosowania go do swoich potrzeb, przy czym jest niezwykle intuicyjny i zmiany wprowadza się bardzo prosto. Jest w całości responsywny, czyli doskonale prezentuje się zarówno na komputerach jak i komórkach. Można wykorzystać go jako motyw magazynowy, do czego został przygotowany. Ale nadaje się także jako motyw blogowy. Dostępny jest w wersji darmowej, jak i w wersji płatnej. Autorzy ciągle go ulepszają i aktualizują. Każdy, komu zależy na ciągłym ulepszaniu szablonu, na którym jest jego strona powinien się nim zainteresować.

Link do motywu ColorMag
LIVE DEMO
Wykorzystanie motywu w praktyce

eStore

Szablon eStore
Szablon eStore
Przejrzysty, bardzo ładny i czytelny szablon przygotowany do współpracy z WooCommerce. Skoro przystosowano go do współpracy z tym pluginem, jest to doskonały szablon do stworzenia sklepu internetowego. Motyw ten jest w pełni responsywny. Jak już wiecie, jest on także kompatybilny z pluginem WooCemmerce. Przygotowano go także do działania z pluginem YITH WooCommerce Wishlist. Szablon ten pozwala na szybkie przygotowanie własnego sklepu internetowego, który będzie prezentował się niezwykle profesjonalnie. Dostępny jest w wersji darmowej oraz wersji płatnej. Wersja darmowa jest w pełni funkcjonalna. Na początek w zupełności wystarczy do większości zastosowań.

Link do motywu eStore
LIVE DEMO

Powerclub Lite

Szablon Powerclub Lite
Szablon Powerclub Lite
Ten szablon docelowo przeznaczony jest dla stron siłowni, klubów fitness, szpitali, klinik, restauracji. Czyli jest to szablon ogólnego przeznaczenia, z naciskiem na biznesowe (sportowe i zdrowotne) wykorzystanie. Można więc dostosować go niemal do dowolnej witryny. Powstał niedawno i nie ma zbyt wielu pobrań. Jest więc doskonałą alternatywą dla wszystkich szukających nowych szablonów. Przy jego projektowaniu użyto plików językowych, więc stosunkowo łatwo można go przetłumaczyć. Jest responsywny. Ma duży slider w nagłówku. Mnogość opcji konfiguracyjnych może być zarówno zaletą jak i wadą. Zaletą, gdyż można go łatwo dostosować do własnych potrzeb. Wadą, gdyż może się okazać, że trzeba poświęcić sporo czasu na dokładną konfigurację tego szablonu (aby nasza witryna wyglądała tak jak chcemy).

Link do motywu Powerclub Lite
LIVE DEMO

Travel Notes

Szablon Travel Notes
Szablon Travel Notes
Klasyczny szablon dla bloga podróżniczego. Światło dzienne ujrzał niedawno (2 maja), więc ma bardzo mało aktywnych instalacji. Charakteryzuje go duży obrazek w nagłówku i integracja z Instagramem. Ciekawą opcją jest też integracja szablonu z pluginem do oznaczeń geolokalizacyjnych (geo-tagging), dzięki czemu można grupować wpisy według kategorii na mapie. Szablon jest łatwy w konfiguracji, obsługuje typy wpisów i jest responsywny. To doskonały szablon dla początkującego podróżnika. Można szybko dostosować go do swoich oczekiwań i zająć się tym co najważniejsze, czyli tworzeniem bloga.

Link do motywu Travel Notes
LIVE DEMO