darmowe szablony WordPress

Darmowe szablony na początek roku 2017

Pierwsze miesiące roku już za nami. Warto więc sprawdzić jakie nowe, darmowe szablony pojawiły się na rynku. Dociekliwy czytelnik zauważy, że oprócz nowych szablonów są tutaj też takie, które swoją aktualizację miały w styczniu lub w lutym. Wybraliśmy te szablony, gdyż powinny one bez problemu współpracować z najnowszą wersją WordPressa.

NewsMag Lite

szablon NewsMag
Szablon NewsMag

Motyw magazynowy, który doskonale nadaje się zarówno na stronę z informacjami jak i na podstawowego bloga. Jest oczywiście w pełni responsywny i doskonale prezentuje się zarówno na smartfonach jak i tabletach. Jeśli lubicie duże zdjęcia w nagłówkach, ten motyw was zainteresuje. Nie wymaga dużego nakładu, aby szybko zaadaptować go do swoich potrzeb. W chwili obecnej motyw ten nie jest w pełni spolszczony.

Link do motywu NewsMag
LIVE DEMO

Enigma

Szablon Enigma
Szablon Enigma

Enigma jest darmowym szablonem opartym o CSS Bootstrap. Jest więc w pełni responsywny. Co warte podkreślenia wspiera obsługę WooCommerce, więc doskonale nadaje się do stworzenia np. witryny sklepowej. Nadaje się także do połączenia istniejącej witryny informacyjnej ze sklepem. Doskonale nadaje się do wykorzystania w biznesie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby na tym szablonie oprzeć firmowego lub prywatnego bloga. Można go w prosty sposób dopasować do swoich oczekiwań.

Link do motywu Enigma

Ascent

Szablon Ascent
Szablon Ascent

Ascent jest w pełni responsywnym szablonem stworzonym w HTML5 i CSS3. Dzięki temu jest niezwykle lekki i działa bardzo szybko. Strona stworzona w oparciu o ten szablon doskonale wygląda na wszystkich urządzeniach. Jest on prosty w konfiguracji i można dostosować go do swoich potrzeb, nadaje się świetnie zarówno na bloga jak i na stronę firmową.

Link do motywu Ascent
LIVE DEMO

OneTone

Szablon OneTone
Szablon OneTone

Onetone jest szablonem przeznaczonym do zastosowań biznesowych. Został on oparty na frameworku Bootstrap z wykorzystaniem HTML5 oraz CSS3. Jest w pełni responsywny i zoptymalizowany pod względem SEO. Jest to szablon typu „one page”, czyli wszystkie informacje wyświetlane są na jednej stronie. W panelu można zarządzać typem i ilością wyświetlanych informacji na stronie. Widać, że w szablon został przygotowany w profesjonalny i niezwykle estetyczny sposób.

Link do motywu OneTone
LIVE DEMO

Auberge

Szablon Auberge
Szablon Auberge

Szablon Auberge przygotowany został z myślą o restauracjach i strona kulinarnych. Ale oczywiście można wykorzystać go z powodzeniem w innych branżach. Jest responsywny i przystosowany do ekranów retina. Wygląda przejrzyście i jest przygotowany do współpracy z wieloma wtyczkami. Wtyczką WebMan Amplifier, którą można użyć do prezentowania przepisów, czy Jetpack do tworzenia ładnie wyglądających menu w stylu restauracyjnym. Ten darmowy szablon ma wiele możliwości konfiguracji.

Link do motywu Auberge
LIVE DEMO

Darmowe szablony – zestawienia

Oczywiście te darmowe szablony są naszym subiektywnym wyborem. Uważamy jednak, że są one estetyczne, dobrze zaprojektowane, przyjemne dla oka. Powinny być systematycznie aktualizowane, więc bez problemu będą współpracować z najnowszymi wersjami WordPressa. Darmowe szablony w formie zestawień pojawią się u nas także w kolejnych miesiącach.