Darmowe szablony WordPress z efektem Parallax

Dzisiaj pora na kolejne zestawienie darmowych szablonów do WordPressa. Tym razem przygotowaliśmy zestawienie szablonów w których zastosowano efekt Parallax. Parallax Scrolling jest to obecnie niezwykle popularny trend. Dzięki zastosowaniu tego efektu, na stronie można uzyskać efekt głębi. Parallax Scrolling to nic innego jak przewijanie równoległe. Taka jest polska nazwa tego efektu. Poniżej znajdziecie opis pięciu darmowych szablonów, w których został użyty efekt paralaksy. Oczywiście mowa o szablonach WordPressa.

Coral Parallax

Szablon Coral Parallax
Szablon Coral Parallax
Jest to stosunkowo nowy motyw, który nie może pochwalić się zbyt dużą ilością instalacji. Jest w pełni darmowy, responsywny i został specjalnie zoptymalizowany pod SEO. Jest to szablon o niewielkich rozmiarach. Prawdę powiedziawszy jego wygląd pozostawia sporo do życzenia. Jeśli chodzi o działanie to jest bardzo szybki, ale nad estetyką trzeba trochę popracować. Szablon nadaje się na niewielką stronę firmową, ale zanim zdecydujecie się na jego instalację, warto zdać sobie sprawę z tego, że większość opcji będzie dostępna w wersji pro. Przynajmniej tak twierdzą autorzy tego szablonu. Jest idealny do stworzenia niewielkiej i szybko działającej strony. Jednak, aby strona oparta o ten szablon wyglądała profesjonalnie, potrzeba włożyć w to dużo pracy.

Link do motywu Coral Parallax
LIVE DEMO

Screenr

Szablon Screenr
Szablon Screenr
W miarę popularny motyw, który można spotkać już na ponad 10000 stron. Szablon ten doskonale nadaje się do stworzenia strony firmowej, portfolio, agencji reklamowej, strony produktu itd. Szablon jest responsywny, nagłówek obsługuje duże zdjęcia. Może być stosowany zarówno do stworzenia strony typu One Page (wszystkie informacje znajdują się na jednej stronie) jak i klasycznej strony internetowej z wieloma podstronami. Szablon oparty jest o framework Bootstrap 4. Motyw Screenr jest darmowy.

Link do motywu Screenr
LIVE DEMO

AccessPress Parallax

Szablon AccessPress Parallax
Szablon AccessPress Parallax
Bardzo estetyczny i dobrze przygotowany szablon doskonale wykorzystujący efekt Parallax. Ma bardzo dużo opcji konfiguracyjnych. Można na nim stworzyć niemal dowolną stronę. Wszystko zależy od oczekiwań i jakości użytych zdjęć. Został zintegrowany z mapami Google, współpracuje z WooCommerce, obsługuje pliki językowe i jest oczywiście w pełni responsywny. Jest darmowy, ale ma swoją wersję premium, która ma więcej opcji konfiguracyjnych. Darmowa wersja doskonale nadaje się do stworzenia strony.

Link do motywu AccessPress Parallax
LIVE DEMO

Pixova Lite

Szablon Pixova Lite
Szablon Pixova Lite
Nie jest to może najaktualniejszy szablon, jednak nadal można go z powodzeniem używać. Zwłaszcza do stworzenia strony typu One Page z wykorzystaniem efektu Parallax. Jest bardzo efektowny, można powiedzieć, że to jeden z dwóch najładniejszych szablonów w tym zestawieniu. W niezwykle intuicyjny sposób można go dostosować do swoich potrzeb. Wszystkie opcje ustawia się korzystając z menu personalizacji. W związku z tym nawet osoba z nieobeznana zbyt dobrze z WordPressem jest w stanie szybko stworzyć estetyczną i profesjonalnie wyglądającą stronę. Pomimo, że nie wszystkie opcje dostępne są w wersji darmowej, nie przeszkadza to w przygotowaniu strony. Wersja darmowa tego szablonu ma zablokowane kilka opcji i nie można zmieniać kolejności wyświetlania poszczególnych modułów, wygodnie użyć map Google oraz modułu z cenami. To jednak nie każdemu jest potrzebne, więc na początek wystarczy darmowa wersja. Templatka jest oczywiście responsywna.

Link do motywu Pixova Lite
LIVE DEMO

Sydney

Szablon Sydney
Szablon Sydney
To drugi z najładniejszych szablonów w tym zestawieniu. Został niedawno zaktualizowany, co nie jest bez znaczenia. Doskonale nadaje się do stworzenia strony produktowej, strony firmowej, strony sprzedażowej. Jest responsywny i działa niezwykle szybko. Jego konfiguracja jest intuicyjna i można go dostosować do swoich oczekiwań i potrzeb. Oczywiście ma też swoją wersję pro, ale w większości przypadków wystarcza wersja darmowa. Ten szablon jest niezwykle popularny gdyż zainstalowano go ponad sto tysięcy razy. Może to być potraktowane jako plus, gdyż zaufało mu wielu webmasterów. Ale można to też odebrać jako minus, gdyż szansa na to, że konkurencja będzie korzystała z tego szablonu jest bardzo duża. Największa jeśli chodzi o to zestawienie szablonów.

Link do motywu Sydney
LIVE DEMO