Szablony WordPress z obsługą WooCommerce – sierpień

Nikogo nie trzeba przekonywać, że WordPress nadaje się niemal do wszystkich zastosowań. Nie tylko do prostego blogowania, ale także np. do prowadzenia sklepu. Wszystko jest zasługą bogatej bazy wtyczek. Jedną z najpopularniejszych wtyczek jest wtyczka WooCommerce, która umożliwia łatwe przygotowanie własnego sklepu internetowego, dodanie go do prowadzonego bloga itd. Przy czym jest tak zrobiona, aby sklep był estetyczny, intuicyjny w obsłudze i w większości przypadków, można było łatwo połączyć go z blogiem.

Ktoś może chcieć, aby sklep był tylko dodatkiem do bloga, ktoś inny może mieć zgoła odmienną wizję. Wszystko to można osiągnąć stosując odpowiednie szablony. Jednak ilość darmowych szablonów do WordPressa z obsługą WooCommerce jest ogromna i czasem ciężko jest znaleźć coś, co będzie odpowiednie do potrzeb. Dlatego wybraliśmy kilka szablonów, które mogą się wam spodobać.

Easy Commerce

wordpress woocommerce - Szablon Easy Commerce
Szablon Easy Commerce

Szablon Easy Commerce to bardzo dopracowany szablon. Jest niezwykle estetyczny, a jego konfiguracja jest bardzo intuicyjna. Naszym zdaniem to numer jeden tego zestawienia. Oczywiście szablon jest w pełni responsywny. Można przy pomocy tego szablonu stworzyć pełnoprawny sklep internetowy, ale może być on również użyty jako dodatek do bloga. Jest dostępny w wersji darmowej i wersji PRO. Korzystając z wersji darmowej można bez problemu stworzyć w pełni działający sklep internetowy. Więc na początek w zupełności wystarczy. Jego niewielkim minusem, jest fakt, iż nie został przetłumaczony na nasz język i niektóre komunikaty warto spolszczyć.

Link do motywu Easy Commerce
LIVE DEMO

Llorix One Lite

Szablon Llorix One Lite
Szablon Llorix One Lite

Szablon Llorix One Lite jest oczywiście kompatybilny z wtyczką WooCommerce. To responsywny szablon, o sporych możliwościach konfiguracyjnych. I właśnie te spore możliwości konfiguracyjne mogą być przeszkodą dla niektórych osób. Ten ładny szablon wymaga sporych umiejętności, aby dostosować go do własnych potrzeb. Można odnieść wrażenie, że idealnie nadaje się na sklep, który jest dodatkiem do bloga. Natomiast, jeśli to blog ma być dodatkiem do sklepu, to ciężko jest uzyskać zadowalający efekt. Szablon wymaga wielu poprawek. Jest systematycznie aktualizowany, więc powinno być coraz lepiej. Szablon dostępny jest w podstawowej wersji darmowej i w wersji PRO. Warto wspomnieć, że jest to szablon wykorzystujący efekt Parallax.

Link do motywu Llorix One Lite
LIVE DEMO

Vantage

wordpress woocommerce - Szablon Vantage
Szablon Vantage

W szablonie Vantage najpierw zauważamy duży slider w nagłówku. Sposobów wykorzystania takiego slidera jest wiele, więc nie ma sensu się nad tym rozpisywać. Sam szablon jest bardzo estetyczny i dobrze wykonany. Sprawia wrażenie lżejszego niż jest w rzeczywistości. Działa bardzo szybko i jest oczywiście responsywny. Niezależnie od ilości produktów w sklepie, szablon ten prezentuje się bardzo dobrze. Ma wiele opcji konfiguracyjnych, ale są one tak pomyślane, że bez problemu osiągniemy zamierzony efekt i będziemy zadowoleni. Co ciekawe, stosunkowo dużo opcji konfiguracyjnych dostępnych jest w wersji darmowej szablonu. Jak w większości ostatnio wypuszczanych szablonów, także i tutaj występuje podział na wersję darmową i PREMIUM. Szablon ten nadaje się doskonale do stworzenia portfolio, bloga, a nawet samodzielnego sklepu internetowego.

Link do motywu Vantage
LIVE DEMO

Make

Szablon Make
Szablon Make

Szablon Make ma sporo możliwości. Ten szablon idealnie nadaje się dla bloga, którego dodatkiem ma być sklep internetowy. Można oczywiście użyć go tylko do obsługi sklepu internetowego, ale używając innych szablonów można uzyskać znacznie lepsze efekty. Jako podstawowy szablon dla strony, która ma być wzbogacona o sklep internetowy, jest wart rozważenia. Jest responsywny, ma sporo możliwości konfiguracyjnych. Sprawia wrażenie dużego i ciężkiego. Działa jednak stosunkowo szybko i jest bardzo estetyczny. Można odnieść wrażenie, że swoje prawdziwe możliwości pokazuje dopiero w wersji Make Plus, czyli wersji płatnej. Przed ewentualnym zakupem lepiej wypróbować wersję podstawową.

Link do motywu Make

Responsive Mobile

wordpress woocommerce - Szablon Responsive Mobile
Szablon Responsive Mobile

Skórka Responsive Mobile może wydawać się na pierwszy rzut oka brzydka. Jest w niej coś dziwnego. Coś, co sprawia, że wygląda jakby powstała kilkanaście lat temu. Ale mimo wszystko znalazła się w tym zestawieniu. Po pierwsze, to czy jest brzydka czy ładna to kwestia indywidualna. Po drugie, szablon został doskonale przygotowany pod względem technicznym, nie tylko jeśli chodzi o obsługę WooCommerce. Oczywiście szablon ten jest responsywny. Ma też bardzo dużo opcji umożliwiających jego dokładną konfigurację. Wystarczy poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z opcjami i można cieszyć się bardzo funkcjonalną stroną, która jest w pełni zgodna z W3C. Szablon obsługuje pliki językowe, czyli jest gotowy do tłumaczenia. Sklep oparty na tym szablonie wygląda bardzo dobrze i jest przyjazny dla kupującego.

Link do motywu Responsive Mobile
LIVE DEMO

Activello

wordpress woocommerce - Szablon Activello
Szablon Activello

Activello to niezwykle minimalistyczny i oszczędny szablon. Jest niewielki, ale bardzo estetyczny. Na pierwszy rzut oka ma wydaje się, że ma ogromne możliwości konfiguracyjne. Jednak po chwili można zauważyć, że tych opcji nie jest tak dużo jak się wydawało. Nie ma w panelu np. opcji zmiany czcionki. Niby detal, ale domyślna czcionka nie każdemu może przypaść do gustu. W nagłówku znajduje się duży slider, który prowadzi do wybranych wpisów. Szablon jest responsywny. Lepiej prezentuje się na blogach, w których sklep jest dodatkiem. Jeśli zostanie użyty jako szablon dla samego sklepu, nie będzie się niczym specjalnym wyróżniał.

Link do motywu Activello
LIVE DEMO