Ustaw sobie wersje PHP i wybierz dodatki

W najbliższych tygodniach czeka nas sporo zmian, m.in. migracja na nowe serwery HP, a co przy okazji się z tym wiąże to szereg usprawnień. Technicznych nowości będzie tak dużo, że nie sposób teraz o nich wszystkich napisać, dlatego dzisiaj krótka informacja na temat jednej z takich nowinek, a mianowicie narzędzia do konfiguracji i zarządzania PHP.

phpselector

Dla danego konta użytkownik będzie mógł dowolnie zmieniać wersje PHP, zaczynając od PHP 5.2, poprzez PHP 5.3 i PHP 5.4, a kończąc na PHP 5.5beta (która właśnie wchodzi w fazę „release candidate” i wkrótce będzie gotowa).

Ale to nie wszystko. Po wybraniu wersji będzie można dowolnie włączać i wyłączać dodatki do PHP wedle własnych potrzeb. To dobre rozwiązanie, szczególnie dla wszystkich „zasobożernych” i/lub popularnych stron: wyłączając wiele zupełnie zbędnych dodatków będzie można zaoszczędzić na wykorzystywanej pamięci i tym samym przyspieszyć działanie PHP. Całość dopełnia własna konfiguracja PHP.INI (wkrótce poprzez panel, tymczasowo poprzez kontakt z BOK – nieaktualne, już do samodzielnego ustawienia poprzez panel!).